O FIRMIE

Firma IN-KOL została założona 29.10.1993 przez obecnego prezesa Krzysztofa Prusinowskiego. 

W pierwszych latach działalności przedsiębiorstwo zajmowało się głównie instalatorstwem elektrycznym oraz naprawą sprzętu RTV. Przez przeszło dekadę rozwój firmy oparty był o działalność związaną z elektryką, energetyką oraz automatyką.

Przełom nastąpił w roku 2008 kiedy to firma IN-KOL zajęła się budownictwem. Pierwszym przyjętym zleceniem była budowa Stacji Diagnostycznej TKS TRANS BIAŁA PODLASKA.

W roku 2011 otwarto hurtownię materiałów elektrotechnicznych w Kolnie, przy ul. Kolejowej 2. W tym samym roku wraz z dynamicznym rozwojem firmy na bazie starej działalności zawiązano IN-KOL Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w zarząd której weszli Tomasz Prusinowski jako prezes oraz Piotr Prusinowski – jako członek zarządu.

W roku 2013 prezesem zarządu spółki został założyciel Krzysztof Prusinowski, który trwa na tym stanowisku do dnia dzisiejszego. Obecnie do profilu działalności włączono montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii m.in. montaż pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych.

W planach jest dalszy rozwój firmy w oparciu o nowoczesne technologie.